chrome firefox opera safari iexplorer

Через 50 років українців залишиться 8 мільйонів

22 грудня 2011 о 09:02

За 50 років українців може залишитися 8-12 мільйонів. Таку думку під час комітетських слухань висловила голова Комітету з питань охорони здоров'яТетяна Бахтеєва, повідомляє УНН.

Бахтеєва констатувала, що Україна скочується до демографічної прірви.

«Якщо у 1970 році жителі України та країн Європи у середньому жили близько 70 років, то сьогодні наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі Європейського Союзу. Україна посідає 150 місце серед 223 країн світу за показником середньої тривалості життя», — додала вона.

«Водночас за останні 15 років населення скоротилося майже на 6,5 мільйонів людей, що дорівнює кількості населення таких кран як Грузія, Данія, Швеція, Фінляндія, Норвегія. За прогнозом, в Україні за 10 років буде проживати 36-38 мільйонів людей. Якщо така динаміка буде зберігатися, то за 50 років в Україні буде проживати 8-12 мільйонів», — зауважила Бахтеєва.

Депутат також підкреслила, що аналіз демографічної ситуації в Україні свідчить про те, що, на відміну від більшості європейських країн, населенню України «не загрожує глибока старість».

Нагадаємо, раніше Бахтеєва підкреслила, що сьогодні Україна щороку втрачає понад 700 тис. своїх громадян.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути