chrome firefox opera safari iexplorer

«Книгою року ВВС» стала «Сині Води» Володимира Рутківського

23 грудня 2011 о 16:48

Переможцем книжкової премії «Книга року Бі-Бі-Сі 2011» став роман Володимира Рутківського «Сині Води».

Представник видавництва «Темпора» Лесь Белей отримав нагороду у 1000 фунтів стерлінгів з рук Надзвичайного та Повноважного Посла Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Лі Тернера.

Сам письменник, на жаль, захворів та не зміг бути присутнім на церемонії.

Володимир Рутківський пише давно – ще з 1959 року. В масову дитячу літературу він потрапив лише у 2000-х роках. Перший успіх письменнику принесла трилогія «Джури» («Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен»).

Роман «Сині Води» був обраний з-поміж 5 фіналістів конкурсу («Хронос» Тараса Антиповича, «Бора» Галини Вдовиченко, «Нариси бурси» Антона Санченка, «Подорож з Мамайотою в пошуках України» Артема Чапая).

Переможця визначало експертне журі. Загалом до участі у конкурсі було подано українськими видавництвами 32 книги. До участі допускалися нові книги прози, написані українською мовою і видані між вереснем 2010 та вереснем 2011 року.

Експертами Бі-Бі-Сі цього року стали професор НАУКМА Віра Агеєва, депутат Ольга Герасим'юк, телеведучий Андрій Куликов, журналіст «Української правди» Ірина Славінська та адміністратор премії, продюсер Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало.

В рамках премії «Книга року Бі-Бі-Сі» було визначено переможця у конкурсі читацьких рецензій. Ним стала Антоніна Ящук за рецензію «Райський будинок Галини Вдовиченко» на роман «Бора» Галини Вдовиченко.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути