chrome firefox opera safari iexplorer

Римо-католики сьогодні святкуватимуть Святвечір

24 грудня 2012 о 13:43

Завтра, 25 грудня римо-католики, більшість протестантів і представники деяких православних конфесій святкують Різдво. Цього дня, за біблейськими оповідями, Діва Марія народила Ісуса Христа.

Напередодні ввечері, за традицією, у родинному колі, відзначають Святвечір. У кожній країні його проводять по-різному, але одне незмінне – всі збираються за святковим столом.

Урочистий обід за звичаєм розпочинає голова сім'ї, який преломляє облатки (різдвяний хліб). Окрім іншого існує безліч різних видів випічки від фігурних пряників до різдвяного кексу, а за столом одне місце завжди залишають порожнім — для гостя, що запізнився, і на згадку про близьких, які не можуть цей день зустріти разом з сім'єю.

У багатьох християнських країнах вечірнє повітря наповниться дзвонами. Опівночі віруючі відправляться на Різдвяну месу. Святкові служби пройдуть і в римо-католицьких храмах України. А головна церемонія пройде у Ватиканському соборі Святого Петра. Цю службу, яку транслюватимуть телевізійні канали всього світу, проведе Папа Римський Бенедикт XVI.

Опівдні 25 грудня Папа проголошує традиційне благословення Urbi et Orbi — «Граду і миру». Потім понтифік поздоровляє віруючих з Різдвом 64-ма мовами світу, зокрема, звертається і українською.

За новим стилем Різдво 25 грудня зустрічають не тільки католики, але і представники решти практично всіх християнських конфесій, у тому числі православних. Виняток становлять послідовники Російської, Сербської, Єрусалимської і Грузинської православних церков, які відзначають це свято в ніч на 7 січня.

Джерело: ТСН
Розділи: Традиції

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути