chrome firefox opera safari iexplorer

У Лаврі зайшли невідому скульптуру янгола

29 грудня 2011 о 10:08

У Києво-Печерській лаврі під час реконструкції купола дзвіниці виявили невідому скульптуру янгола.

Про її існування було відомо лише з архівних документів двохсотлітньої давнини, пише Комсомольська правда.

Фігура знаходиться під самим куполом, на північно-східній стороні. Янгол повернутий убік  Успенського собору.

«Це духовний оберіг Лаври й усього Києва. Видно,  що янгол виконаний майстром з великою любов'ю», — розповіли працівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

 Фото Комсомольської правди

У ході реставраційних робіт фахівці виявили й багато інших цінностей. Приміром, кожний із чотирьох ярусів дзвіниці має своє значеннєве наповнення.

 Фото Комсомольської правди

Четвертий ярус прикрашено вісьма золотими двоглавими орлами, увінчаними царськими коронами.

Ці масивні скульптури (висота кожної – два метри, ширина – два з половиною метри) теж будуть відреставровані – найближчим часом їх заново позолотять.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути