chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Чернігова встановили годинник з курантами

29 грудня 2011 о 12:53

В центрі Чернігова, на будівлі обласного апеляційного суду, встановлено і запущено годинник з курантами, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

«Жодної бюджетної копійки на цей годинник не витрачено. Це — подарунок місту. Основну допомогу в його придбанні надав народний депутат України Сергій Андрос», — повідомив голова апеляційного суду Чернігівської області Садіг Тагієв.

Він також висловив переконання, що цей годинник додасть Чернігову величності і значимості, особливо в очах туристів, які відвідуватимуть місто в період проведення чемпіонату «Євро-2012».

С. Тагієв розповів, що сам він — людина, небайдужа до годинників і його хобі — ремонт їх старовинних моделей. Ідея встановити куранти на башті будівлі суду виникла в нього невдовзі після переїзду в Чернігів. Ділячись нею зі знайомими, він таки знайшов людей, які зголосилися реалізувати її.

Виготовлено годинник спільними зусиллями підприємств Києва, Луганська та Харкова. Його час із точністю до долі секунди виставлятиметься супутником через GPS-прилад, який раз на добу виходитиме в космос на зв'язок.

Відтак, годинник у Чернігові — найточніший. Керуватиметься він пультом дистанційного управління. Програмне забезпечення годинника дозволяє виставляти перед його боєм 60 мелодій.

«На Новий рік ми включимо куранти на цілу добу. А так, щодня, вони звучатимуть з 7 ранку до 21-ї вечора, щоб не заважати мешканцям розташованих поблизу будинків. Бій курантів, виставлений на 100%-ву гучність, буде чутно в радіусі 6 км. Зараз гучність не перевищує 50%», — поінформував С. Тагієв.

Будівля апеляційного суду розташована на центральній — Красній площі Чернігова, де сяє вогнями головна ялинка обласного центру. Як відмітив голова суду, годинник з курантами в центрі міста досі мали тільки Запоріжжя та Миколаїв.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути