Вісім із половиною тисяч задокументованих свідчень очевидців штучного голоду 1932-33 років передали в музей «Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні». Це — 42 папки текстових матеріалів, 180 аудіо та 25 відеокасет, які допоможуть науковцям дослідити білі плями української історії.
Упродовж семи років учні, студенти та краєзнавці шукали та спілкувалися зі свідками Голодомору в Україні у рамках програми «Уроки історії». Музейники мають на меті перевести наданий архів у цифровий формат та зробити його доступним для загального перегляду чи наукових досліджень.
«Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні» — наймолодший національний музей та єдиний, який спеціалізується виключно на цій тематиці. За рік роботи його відвідали близько 280 тисяч осіб.
Олександр Максимчук, голова правління благодійного фонду: «Ці свідчення почали збиратися тільки в 2003 році, тоді, коли дуже багато свідків цієї жахливої трагедії українського народу, і тому воно є актуальним. Ми продовжуємо цю роботу».
Віктор Діденко, директор національного музею «Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні»: «В наших державних архівах відсутні дані за цілі райони, за цілі населені пункти. І ці документи нам зараз якраз поможуть, щоби дійсно встановити скільки ж людей загинуло».