chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт Росії хоче подарувати Києву пам’ятник Столипіну

30 січня 2012 о 15:20

Міністерство культури Російської Федерації хоче подарувати столиці України пам’ятник прем’єр-міністру царської Росії Петру Столипіну.

Як повідомили УНІАН у прес-службі депутата Київради Олександра БРИГИНЦЯ, постійна комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала пропозицію Міністерства культури РФ територіальній громаді Києва прийняти в дар зазначений пам’ятник.

Як зазначає О.БРИГИНЕЦЬ, який є головою комісії Київради з питань культури та туризму, з відповідною пропозицією — подарувати пам’ятник киянам — звернувся міністр культури Російської Федерації Олександр АВДЄЄВ до київської влади.

«Я не хочу оцінювати дії Столипіна і нагадувати про ті його дії, які були спрямовані на шкоду Україні і на підтримку царя. Я не хочу говорити про те, що на думку багатьох експертів, Столипін був запеклим російським шовіністом. Переконаний, що при всьому різноманітті політичних поглядів, які є в Україні, знайдуться й ті, хто інакше оцінює діяльність Столипіна. Тому зосереджусь на іншому аспекті: сьогодні ми повинні робити те, що об’єднує громаду, а не те, що її роз’єднує”, — заявив О.БРИГИНЕЦЬ.

На його переконання, потрібно встановлювати пам’ятники тим, хто зробив великий внесок в розвиток українства та Української держави.

Як відзначив депутат, на думку Міністерства культури Російської Федерації, цей жест сприятиме зміцненню братських відносин між нашими народами і підкреслить в художній формі важливий внесок П.Столипіна в спільне історичне минуле.

«Саму ідею подарувати Україні пам’ятник людини, яка завдала великої шкоди України, я розглядаю як провокацію або вкрай необдуману дію. Як на мене, пам’ятник Героям Крут є більш доречним в Москві, ніж пам’ятник Столипіну в Києві. Адже Герої Крут боролись не стільки з росіянами, скільки з «червоною чумою», яка завдала непоправної шкоди і самій Росії. Столипін же своїми реформами знищив українське селянство, українські традиції, змусив значну частину українців переїхати до Сибіру, таким чином обезкровивши українські землі», — заявив О.БРИГИНЕЦЬ.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути