chrome firefox opera safari iexplorer

Київський ЦУМ закрився на реконструкцію

01 лютого 2012 о 09:28

Легендарний київський ЦУМ на Хрещатику з 1 лютого закрився на реконструкцію. За попередніми планами, вона триватиме від 1 до 2 років.

Компанія «Еста Холдинг», яка займається реконструкцією, пообіцяла представити киянам її концепцію вже найближчим часом. Але поки що цей проект залишається засекреченим, пише газета «Сегодня».

В компанії лише запевнили, що фасад універмагу буде збережений в незмінному вигляді, а торговельні площі будуть будуть розширені за рахунок більш раціонального використання території внутрішнього двору. У мерії також пообіцяли, що універмаг не змінить свій профіль.

«Там буде сучасний торговий центр. Заплановано тільки перепланування всередині», — розповів заступник голови КМДА з архітектури і землі Михайло Кучук. Водночас серед продавців ходять чутки, що на першому поверсі буде цілий продовольчий поверх – безліч невеликих магазинчиків з їжею і елітним алкоголем, а посередині – ресторан.

31 січня ЦУМ працював останній день. Він ознаменувався значними знижками та величезними чергами, які нагадали продавцям часи СРСР, коли ЦУМ був найпопулярнішим магазином — тільки тут можна було придбати дефіцитні імпортні речі з Фінляндії, Німеччини, тодішньої Чехословаччини.

Нагадаємо, наприкінці 2010 року ЦУМ перейшов у власність структур, підконтрольних Ринату Ахметову. В компанії «Еста-холдинг», що входить в структуру «СКМ», вже давно виношували плани внутрішньої реконструкції універмагу. Зокрема, розглядався варіант концепції знаменитого універмагу «Херродс» в Лондоні.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути