chrome firefox opera safari iexplorer

Об’єкти Львівської галереї мистецтв можуть залишитися без світла

02 лютого 2012 о 14:53

Підгорецький замок на Львівщині відключили від електроенергії через несплату боргів. Така сама доля загрожує усім об’єктам Львівської галереї мистецтв, повідомив директор галереї Борис Возницький.

«Ми нічого не заплатили за січень. Це 50 тис. треба заплатити. Гроші в нас є, тільки Казначейство закрило наші рахунки, і ніхто вже два місяці не дає ані копійки на нас – ані на світло, ані на газ, ні на що. Протягом двох місяців прикривається Києвом, що Київ має відкрити; гроші лежать в банку, і Київ поклав руки на ці гроші. Зараз з них пенсії платили, Азаров платив, але зараз вже мусять повернути нам. Це – наші гроші», — зазначив Борис Возницький в коментарі для ZAXID.NET 2 лютого.

«Ми написали в прокуратуру, у Службу безпеки. Це ж небезпека, це – національні цінності. Мали вже вчора закрити всі наші замки, всі наші об’єкти… і Картинну галерею мали вже вчора закрити. Підгорецький замок закрили раніше, так він і закритий до цього часу», — додав він.

Відповідаючи на запитання, чи можуть на ситуацію вплинути у Львівській ОДА, Борис Возницький зазначив:

«Займався цим Михайло Костюк, голова обласної адміністрації. Він уже дзвонив в Казначейство, і він, по суті, й домігся того, що галерея ще відкрита, що ще світло горить на об’єктах галереї. Він втримав це, тому що є рішення Клюєва заборонити відключати в музеях світло».

Як інформував ZAXID.NET, на минулому тижні під час візиту до Львова віце-прем’єр-міністр Борис Колесніков подарував Львівській галереї мистецтв 500 тис. грн.

У жовтні минулого року Кабмін отримав доручення Президента про підтримку львівських музеїв та замків, а серед них і Підгорецького. У грудні 2011 року львівський гурт «Кожному Своє» провів концерт, на якому теж збиралися кошти на користь цього замку.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути