chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні визначать кращих українських виконавців за 20 років

08 лютого 2012 о 00:56

У палаці мистецтв "Україна" 8 лютого 2012 року вперше відбудеться церемонія вручення національної премії YUNA (Yearly Ukrainian National Awards — Щорічна українська національна премія).

На цій церемонії премії буде вручено за результатами розвитку української музики за 20 років незалежності, надалі премію планується зробити щорічною.

Премія вручається у восьми номінаціях: Найкращий виконавець, Найкраща виконавиця, Найкраща група, Найкращий альбом, Найкраща пісня, Найкращий композитор, Найкращий автор слів, Найкращий відеокліп.

Крім того, за особливі досягнення в музиці першу премію YUNA присуджено Софії Ротару.

У номінації Найкращий виконавець на нагороду висунуті: Віктор Павлик, Віталій Козловський, Іван Дорн, Олександр Пономарьов.

У п'ятірці кращих співаків також був заявлений Андрій Данилко, проте він сам попросив зняти його з номінації, оскільки його сценічний образ Вєрки Сердючки не відповідає ні категорії «виконавець», ні «виконавиця». При цьому Данилко висловив сподівання, що в майбутньому з'явиться окрема категорія для артистів оригінального жанру.

Найкращою виконавицею можуть стати Ані Лорак, Ірина Білик, Наталя Могилевська, Софія Ротару, Таїсія Повалій.

У номінації Найкраща група представлені «Брати Гадюкіни», «Бумбокс», «ВІА Гра», «Воплі Відоплясова», «Океан Ельзи», «Танок на Майдані Конго».

У номінації Найкращий альбом відзначені: «Брати Гадюкіни» — «Було не любити», «Бумбокс» — «Family бізнес», «Воплі Відоплясова» — «Музика», Ірина Білик — «Любовь. Яд», «Океан Ельзи» — «Суперсиметрія» і «Океан Ельзи» — «Модель».

Найкращою піснею може бути визнана «Весна» («Воплі Відоплясова»), «Файне місто Тернопіль» («Брати Гадюкіни»), «Вахтерам» («Бумбокс»), «Сніг» (Ірина Білик), «Без бою» («Океан Ельзи»), «Вона» («Плач Єремії») і «Дикі танці» (Руслана).

Найкращого композитора обиратимуть серед Ірини Білик, Констянтина Меладзе, Олега Скрипки, Руслана Квінти і Святослава Вакарчука, а найкращого автора слів — серед Андрія Кузьменка, Андрія Хливнюка, Діани Гольде, Ірини Білик, Святослава Вакарчука та Юрія Рибчинського.

Нагороду за кращий відеокліп можуть отримати Алан Бадоєв, Максим Паперник і Олександр Солоха. Причому Бадоєв представлений відразу трьома роботами (кліпи Тіни Кароль «Ноченька», групи «ВІА Гра» «Поцілунок» та Ірини Білик «Сніг»), Паперник — двома роботами (кліп Наталії Могилевської «Місяць» і кліп Ірини Білик «А я пливу»). Олександр Солоха зняв для «Воплів Відоплясова» кліп на хіт «Весна».

Організатори зазначають, що метою премії YUNA є стимулювання подальшого розвитку української музики, її творців і виконавців. Премія заснована в 2011 році.

На концерті на честь вручення першої премії YUNA поряд з відомими українськими виконавцями запрошені і спеціальні гості - Thomas Anders, Karl Frierson (група «De Phazz») і співачка Oceana. Саме Oceana вперше виконає повну версію пісні «Endless Summer», яка є офіційною піснею чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути