chrome firefox opera safari iexplorer

Аеропорти «Львів» та «Бориспіль» готують до приватизації?

07 лютого 2012 о 18:03

Аеропорти «Львів», «Бориспіль» та «Запоріжжя» готують до концесії.

Джерела, які побажали залишитись анонімними, надали бюро журналістських розслідувань «Об’єкт 2012. Уся правда про Євро» копії документів, що підтверджують намір влади передати аеропорти у концесію, повідомляє ZIK.

Кабінет Міністрів України підготував проект постанови, якою хоче включити згадані летовища у перелік держпідприємств, що підлягають здачі в концесію (тобто надання в оренду приватним особам чи компаніям терміном до 49 років).

Щоправда, наразі свого погодження ще не дали у Міністерстві фінансів України. Там пояснили, що на сьогодні немає економічної доцільності віддавати аеропорти у концесію. Адже летовища приносять чималий прибуток державі.

«Аеропорти «Бориспіль» та «Львів» є прибутковими підприємствами (обсяг чистого прибутку підприємств за 2010 рік становив відповідно 418,5 млн грн та 10 млн грн)», — про це йдеться у листі № 33351 від 30.12.2011 р. першого заступника Міністра фінансів України А. Мярковського до Міністерства інфраструктури України.

Утім, такі обставини навряд чи зможуть зупинити концесію. Міністерство інфраструктури України, очільником котрого є віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков, окремим дорученням № 41/16/11-12 від 17.01.2012 р., звернулось до керівництва Львівського аеропорту з вимогою підготувати техніко-економічні розрахунки доцільності передачі летовища у концесію.

Генеральний директор ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» Роман Гонтарєв у офіційному листі відповів, що немає нічого проти передачі майнового комплексу летовища у концесію, однак наразі немає потрібної інформації для підготування відповідних розрахунків.

ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» та Міністерство інфраструктури України на офіційні запити журналістів програми «Об’єкт 2012» спростувати чи підтвердити такий намір влади не відповіли.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути