chrome firefox opera safari iexplorer

Епідемію грипу в Україні очікують в кінці лютого

09 лютого 2012 о 09:04

В Україні зросла численність хворих на гострі респіраторні захворювання та грип, повідомляє ТСН. Лікарі припускають, що це наслідки лютих морозів, що панували в Україні минулого тижня.

Люди перемерзли, і це могло спровокувати зростання захворюваності. У полікліниках людям радять робити щеплення, щоб застрахуватись від грипу.

Можливої епідемії грипу в Україні очікують в кінці лютого — на початку березня. Інфекціоністи переконують, що вакцинуватись від недуги ще не пізно.

«Якщо людина вакцинується, то достатньо 2 тижнів, щоб в організмі виробився достатній імунітет, щоб не захворіти. Але навіть якщо на четвертий день після вакцинації людина захворіє грипом, то він у неї пройде не так як у невакцинованої людини... без наслідків, без ускладнень», — пояснив завідувач центру грипу та ГРВІ Андрій Александрін.

В центрі грипу зазначили, що на часі Україну накрила друга хвиля застуд, але вона не потужна, торік у ці дні українців хворіло на 40% більше. Нині жителів України вражають три віруси грипу — так званий «каліфорнійський», «брісбен» та «берт». Вони для українців не нові, люди на них раніше вже хворіли і у багатьох виробився імунітет.

Минулого року грип забрав життя 100 осіб. Наразі в Україні від грипу жодна людина не померла. Проте в морозні дні терапевти радять не виходити надвір без особливої потреби і, за можливістю, уникати скупчення людей.

Раціон також варто переглянути. Їжа має бути висококалорійною та містити овочі з вітаміном С — капусту, яблука, апельсини та лимони. Вітамінні ж комплекси радять приймати, проконсультувавшись із лікарем.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути