chrome firefox opera safari iexplorer

До Євро у Києві пройде 15 етнофестивалів

14 лютого 2012 о 12:48

Протягом усього червня, під час матчів ЄВРО-2012 в Україні, у музеї під відкритим небом поблизу села Пирогів відбудеться близько 15 етнофестивалів. Головний контекст розважальної програми – традиції і багата етнокультурна спадщина України. Про це УНН повідомили в Інформаційному центрі "Україна-2012" посилаючись на директора Музею народної архітектури та побуту України Дмитра Зарубу.

Під номером один у списку орієнтовних заходів – фестиваль української кухні, на який організатори планують запросити відомих поварів та кулінарів з різних куточків України – Криму і Карпат, Одеси, Львова, Полтавщини. Окрім цього, у попередньому плані розважальної програми на час чемпіонату, який зараз розробляється, – свято стародавньої іграшки та фестиваль козацької традиції. 

Нагадаємо, Чемпіонат Європи з футболу проходитиме з 8 червня по 1 липня 2012 року в Україні та Польщі. В Україні турнір прийматимуть чотири міста: Київ, Донецьк, Львів і Харків. Право провести Фінал Чемпіонату Європи затверджено за київським НСК «Олімпійський».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути