chrome firefox opera safari iexplorer

Україна приєдналася до Всесвітніх поетичних читань

16 лютого 2012 о 11:37

29 лютого у 131 країні світу за ініціативи Всесвітнього Поетичного Руху відбудуться Всесвітні поетичні читання.

Україна також приєдналася до ініціативи, відтак, вечори поезії відбудуться у трьох українських містах – Києві, Львові і Тернополі.

Одним із засновників Всесвітнього Поетичного Руху (World Poetry Movement) є Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ.

ВПР було засновано на 21-ому Міжнародному фестивалі поезії в Медельїні (Колумбія) у 2011 році. Засновники – директори поетичних фестивалів з 37 країн, які провели 5-денну нараду про стан поезії і поетичних фестивалів по всьому світу. Учасники прийняли рішення про створення Всесвітнього Поетичного руху, основна мета якого полягає у розширенні співробітництва між поетичними фестивалями та поетами, прес-секретар літклубу «Маруся» Тарас Шако

У Києві Всесвітні поетичні читання відбудуться 29 лютого у Букарні «БАБУЇН» (вул. Симона Петлюри, 10), початок о 18:00. Розповідь Ірини Вікирчак «Чому Колумбія: небезпека, поезія, барони та ін.», слайд-шоу.

Читатимуть поети: Богдан-Олег Горобчук, Дмитро Лазуткін, Павло Коробчук, Юлія Скорода, Ірина Цілик, Ірина Шувалова. Після поезії глядачі зможуть насолодитися музикою народів світу у виконанні гурту «Київські торти».

Також 29 лютого у Львові вечір відбудеться у Книгарні «Є», початок о 18:00. Читатимуть: Оксана Васьків, Маріанна Кіяновська, Світлана Корчагіна, Галина Крук, Мар’яна Максим’як, Юлія Мусаковська, Катерина Оніщук, Альбіна Позднякова, Роман Рудюк, Григорій Семенчук, Остап Сливинський.

У Тернополі читання розпочнуться 29 лютого о 18:30 у Книгарні «Є» (вул. Валова, 7-9). Виступатимуть поети: Юлія Бабак, Богдан Боденчук, Юрій Завадський, Василь Колісник, Юрій Матевощук, Мар’яна Судова, Микола Шпаковський.

На всі вечори вхід – вільний!

Організатори: Всесвітній Поетичний Рух, Літературний клуб «МАРУСЯ», Книгарня «Є», Букарня «БАБУЇН». За підтримки Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути