chrome firefox opera safari iexplorer

18 лютого: це цікаво знати

18 лютого 2021 о 00:05

Народ – це велика дитина. Коли не можеш дати дитині нову іграшку, розкажи їй нову казку.
Микола Михальченко

У народі Святу Агафію називали «поминальницею», тому 18 лютого було прийнято поминати пращурів. Ще цю святу називали «корівницею», оскільки вона «корів оберігає від хвороб». Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде «дружною», а літо – сухим і спекотним.

За церковним календарем 18 лютого вшановують мученицю Агафію; святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського; мученицю Феодулу і мучеників Елладія, Макарія, Євагрія та Єлецько­Чернігівську, Сицилійську, або Дивногорську, і звану «Віднайдення загиблих» ікони Божої Матері.

Іменинники 18 лютого:
Феодосій, Агафія, Василина, Макар, Антон.

18 лютого народились:

1855 – Лев Симиренко – український селекціонер, помолог. Автор широковідомого сорту яблунь «Ренет Симиренка».

1856 – Софія Русова – українська громадська діячка, педагог. Авторка праць з питань педагогіки, мистецтва. У 1871 р. разом із сестрою відкрили перший у Києві дитячий садочок.

1890 – Володимир Корецький – український вчений-правознавець, один з творців міжнародного господарського права. Автор першого в Україні і колишньому СРСР підручника «Нариси міжнародного приватного права».

1900 – Оксана Петрусенко – українська оперна співачка. Одна з кращих виконавиць українських народних пісень і романсів. Голос Оксани Петрусенко є голосом-символом України того часу.

«Співала ж дзвінко, дужо, незрівнянно! А голос бувіз щирого срібла…» (Павло Тичина)

1952 – Джеймс Мейс – американський історик, політолог. У 1993–2004 роках жив і працював в Україні. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні 1932–1933 рр.

Події 18 лютого:

1885 – уперше опубліковані «Пригоди Гекльберрі Фіна» Марка Твена.

1913 – Педро Ласкуран встановив рекорд, пробувши на посаді президента Мексики одну годину. Він прийняв присягу, призначив спадкоємця й пішов у відставку.

1966 – завершене видання першої Української радянської енциклопедії.

1979 р. – уперше за багато століть у Сахарі випав сніг.

Чи знаєте ви, що:

18 лютого 1930 р. американський вчений Клод Томбо з обсерваторії Лоувелл (Флегстафф, штат Арізона) відкрив дев’яту, найвіддаленішу планету Сонячної системи, – Плутон.

Її існування вперше було передбачене Персівалем Лоувеллом, котрий в 1928 році теоретично обґрунтував відхилення руху Урана і Нептуна від власних орбіт дією гравітаційного поля невідомого планетарного тіла. Його пошуки завершились успіхом лише через два роки, і після підтвердження результатів Томбо кількома іншими астрономами, 13 березня, в річницю народження Лоувелла і Вільяма Гершеля, відкривача Урану, Томбо повідомив про своє відкриття широку громадськість. Декілька років тому було офіційно визнано, що Плутон не являється планетою.

«Рідна країна»

 

Розділи: Календар

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...