chrome firefox opera safari iexplorer

Свято «Колодія» (Масляна) у с. Пирогів

Дата події:25-26 лютого 2012 р.
Місце події:Національний музей народної архітектури та побуту України
Більше про подію:

25-26 лютого 2012 року у Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться колоритне й веселе свято «Колодія» (Масляна).

Цього року кияни та гості міста, разом зі своїми дітьми стануть учасниками багатьох давніх обрядів Колодія.

Візьмуть участь у народних гуляннях та забавах: катання на фуркалі, на санях, перетягування канату, бої мішками з соломою, кидання колодки (хто далі), діставання призів зі стовпа, снігова фортеця, катання на конях і поні, а також у конкурсах на кращу скульптуру зі снігу, найсмачніший вареник та ін.

Кращі фольклорні колективи України покажуть стародавні обрядодійства Колодія, а гурт «Буття» запропонує для гостей майстер-клас з народних танців. На завершення Свята всі учасники стануть свідками спалення солом’яного опудала — символу Зими «Кострубатого діда».

Вперше на святі будуть працювати майданчики з атракціями для дітей та молоді де буде запропановано цікаві динамічні програми.

Музей працюватиме з 10:00 до 18:00.

Програма святкування:
З 11:00 16:00 виступи фольклорних колективів, а також інтерактивні програми для дорослих та дітей, снігові забави, хороводи та інши конкурси та дійства;
З 12:00 до 15:00 народні ігри для дітлахів на дитячому майданчику;
З 17:00 до 18:00 основне дійство – спалення солом’яного опудала — символу Зими «Кострубатого діда».

Протягом святкових днів всі гості музею матимуть можливість посмакувати смачними варениками, млинцями, кулішем, узваром, цілющими напоями з трав та меду. Також на згадку про веселе і колоритне свято Колодія зможуть придбати собі незабутні сувеніри — вироби майстрів народних ремесел.

Проїзд до музею: від Бессарабської площі маршрутка №156 та від Ленінградської площі маршрутка №172 (через метро «Либідська» — «Виставковий центр»).

Журналісти за редакційними посвідченнями з цього року відвідують музей безкоштовно.

За додатковою інформацією звертатися: Ігор Паньків 099-0265774, Яніна Гаврилова 094-9260521

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути