chrome firefox opera safari iexplorer

Усі пам’ятки Києва захищають лише 2 інспектори КМДА

22 лютого 2012 о 09:56

У відділі інспекції державного контролю з охорони культурної спадщини фактично працює 2 людини. Про це стало відомо під час обговорення звіту Головного управління охорони культурної спадщини за 2011 рік та основних заходів на 2012 рік.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«У нашої влади почалась манія скорочення працівників, але замість того, щоб скорочувати високопосадовців з багатотисячними зарплатами, дорогими автомобілями і секретарями, влада звільняє тих працівників, без яких існування сучасного міста не можливе: працівники соціальної сфери, освіти, охорони здоров’я, культури і безумовно охорони пам’яток», — наголосив О. Бригинець.

Депутат переконаний, що той жахливий стан, в якому сьогодні знаходяться пам’ятки Києва, великою мірою зумовлений тим, що кількість працівників, які контролюють стан пам’яток, виконання угод, вивчають проблеми об’єктів, вирішують їх та розв’язують конфлікти, це всього 2 інспектори.

«Порівняйте це з кількістю автоінспекторів. Невже автомобілі важливіші за пам’ятки?», — зауважив О. Бригинець.

На 1 співробітника інспекції випадає понад 2000 історичних об’єктів, що унеможливлює усунути всі виявлені порушення у сфері охорони культурної спадщини, а також одночасно проконтролювати належним чином виконання приписів.

За інформацією прес-служби, під час обговорення Звіту О. Бригинець виступив з пропозицією збільшити фінансування ГУ охорони культурної спадщини та кількість інспекторів до 15 осіб. Заперечень щодо пропозиції з боку очільників КМДА, зокрема профільного заступника голови КМДА Л. Новохатька, який був присутній на засіданні, не було.

«Сподіваюсь, поповнення штату працівників таки відбудеться і ними стануть активісти пам’яткоохоронного руху, які сьогодні і без зарплат, і без посад відстоюють пам’ятки Києва», — заявив О. Бригинець.

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути