chrome firefox opera safari iexplorer

Популярний тернопільський храм запроваджує служби для іноземців

29 лютого 2012 о 14:01

Один iз найпопулярніших храмів Тернополя — греко-католицький митрополичий собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці — запровадив цікаву практику: запрошувати на окремі недільні служби іноземців (у місті наразі перебуває кілька тисяч одних лише студентів iз більш нiж півсотні країн світу), щоб вони також мали можливість не тільки прилучитися до духовного дійства і розділити його таїнство з тернополянами, а й внести, так би мовити, свою лепту.

Відтак, під час недавнього недільного Богослужіння у храмі лунали... африканські ритми. У їх супроводі група студентів медуніверситету, які приїхали до Тернополя навчатися з різних країн африканського континенту, виконували традиційні релігійні пісні своїх народів, співаючи їх англійською, французькою мовами і навіть на рідних діалектах.

Як повідомили «Україні молодій» у прес-службі єпархії, таке незвичайне богослужіння було «пробним» і готувалися до нього тривалий час. Однак прихожани, особливо молодь, сприйняли новацію позитивно, тож є підстави стверджувати, що вона приживеться і слугуватиме кращому порозумінню між людьми різних націй і народностей.

До речі, дещо раніше тернопільський Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці став і найпершим у регіоні храмом, де почали відправляти служби англійською мовою.

Там же уже не раз вінчали тернополян та тернополянок iз їхніми обранцями з інших країн, приймаючи в останніх сповідь та проводячи шлюбний ритуал їхньою рідною мовою.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути