chrome firefox opera safari iexplorer

Кожна п'ята дитина в Україні має проблеми із зором

03 березня 2012 о 12:53

За підрахунками Міністерства охорони здоров'я, щоп'ята дитина в Україні має проблеми із зором, хоча часто навіть про це й не здогадується.

На покоління хай-тек згубно впливає надмірна прив'язаність до комп'ютерів, приставок і мобільних телефонів, ідеться в сюжеті ТСН.

Уже 10 тисяч маленьких українців мають серйозні проблеми з зором. Скільки дітей просто трошечки «недобачають» чи носять окуляри – статистика не повідомляє.

Саме такі діти найбільше ризикують, застерігає МОЗ. Бо ж банальна перевтома очей може призвести до серйозних захворювань усього організму.

«Коли внутрішні м'язи очі втомлюються від того навантаження, яке їм роблять, починаються розлади, пов'язані з можливістю кришталика перебудовуватися на близькі відстані, на далекі. Виникає астенопія. І дитина банально починає втомлюватися, відставати, у дитини з'являються і головні болі, і фізична стомлюваність – тільки через те, що в неї виникло перевантаження цього м'яза», — розтлумачив головний дитячий офтальмог МОЗ України Юрій Баринов.

Лікарі рекомендують дітям робити гімнастику для очей і частіше розслаблятися. А також частіше перевіряти зір, і якомога раніше починати лікування в разі виникнення проблем.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути