chrome firefox opera safari iexplorer

У Верховній Раді жінок менше, ніж в арабських парламентах

09 березня 2012 о 11:03

Україна як і раніше займає останні місця за кількістю жінок-депутатів. Хоча в світі є країни, де жінок у парламентах немає взагалі.

За даними Міжпарламентського союзу, число жінок у парламентах країн світу за останній рік зросло з 19,2% до 19,5% (на кінець 2011 року).

В Україні з 450 депутатів Верховної Ради всього 36 жінок (8%). Це значно менше, ніж у цілому по Європі (22,3%) і навіть менше, ніж в арабських країнах (10,7%).

Нагадаємо, що в лютому міністром охорони здоров'я була призначена Раїса Богатирьова (сама попросила президента Віктора Януковича дати їй цю посаду). Таким чином, через два роки після його формування, в українському уряді з'явилася перша жінка.

За даними Міжпарламентського союзу, за останні 10 років (з 2001 по 2011 рік) число жінок-парламентаріїв світі зросло на 40% — з 14% до 19,5%, хоча як і раніше не досягло рекомендованого ООН рівня в 30%.

Найкраща ситуація з представництвом жінок у парламентах таких країн, як Швеція — 45%, ПАР — 44,5%, Андорра — 50,0%.

Водночас, у світі ще є держави, в яких жінки взагалі не представлені у вищих законодавчих органах. Зокрема, немає представниць прекрасної статі в парламентах Саудівської Аравії, Катару, Белізу, Науру.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути