chrome firefox opera safari iexplorer

Депутати спробують заборонити аборти в Україні

14 березня 2012 о 11:46

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект, що забороняє жінкам добровільно робити аборти. Як пише 14 березня КоммерсантЪ — Украина у своїй статтіЗаборонений плід, штучне переривання вагітності пропонується дозволити лише за медичними і соціальними показаннями.

Як заявляють представники жіночих організацій, у випадку прийняття законопроекту Верховною Радою, в Україні збільшиться кількість незаконних абортів та жіночої смертності.

Даний проект був зареєстрований у парламенті народним депутатом від БЮТ-БатьківщиниАндрієм Шкілем. Він вважає, що проводити такі операції можна лише у тому випадку, якщо вагітна страждає на туберкульоз, діабет, тяжкі захворювання легень, нирок, печінки, серця, серцево-судинні та онкологічні захворювання. Також у випадках, якщо вагітна не досягла 16 років; перебуває у місцях позбавлення волі; вже має п'ятьох дітей; а також у випадку смерті чоловіка або інвалідності вже наявної дитини, повідомляє КоммерсантЪ.

Народний депутат висловив упевненість, що прийняття даного законопроекту позитивно вплине на демографічну ситуацію у країні:

«У жодній з областей України немає переваги народжуваності над смертністю. У багатьох областях кількість смертей перевищує кількість народжень майже втричі. За останні 12 років населення України зменшилося на 5 млн чоловік (із 52 млн до 47 млн). Якщо така динаміка збережеться, то через кілька років народ України складатиметься переважно з іммігрантів-вихідців із Азії. І основною причиною настільки невтішних показників є легальні аборти», — заявляє депутат.

Якщо держава погоджується зі злом та легалізує його, то вона ототожнює себе з ним, стає на його бік і, відповідно, втрачає сенс як держава.

За даними видання, кілька днів тому синод Української греко-католицької церкви і Конференція Української римо-католицької церкви також звернулися до парламенту із подібним проханням.

«З точки зору політичної теорії, завданням держави є дбати про загальне благо своїх громадян та боротися зі злом, незважаючи на ступінь його поширення. Якщо держава погоджується зі злом та легалізує його, то вона ототожнює себе з ним, стає на його бік і, відповідно, втрачає сенс як держава. Тому ми вимагаємо на законодавчому рівні підтвердити право ще не народженої, але вже зачатої людини на життя», — цитується звернення церков.

У свою чергу, представники жіночих та ЛГБТ-організацій вкрай негативно поставилися до перспективи заборони абортів. На їхню думку, це спроба запровадження репресивних методів щодо жінок, яким хочуть заборонити розпоряджатися своїм тілом. Вони також упевнені, що за такого стану речей жіноча смертність зросте, оскільки якщо жінка захоче зробити аборт, то вона його зробить, пише видання.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 50 чинного закону Основи законодавства України про охорону здоров'я, жінка може добровільно зробити аборт, якщо термін вагітності не перевищує 12 тижнів. В окремих випадках він може бути зроблений із 12-того по 28-мий тиждень вагітності за соціальними або медичними показниками.

Зазначимо, що раніше у Міністерстві охорони здоров'я повідомили про позитивну тенденцію щодо скорочення абортів.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути