chrome firefox opera safari iexplorer

Влітку фрукти будуть «золотими»

20 березня 2012 о 11:52

Різкий стрибок цін на майбутній врожай південних фруктів та винограду передрікають аграрії Херсонщини.

Через тривалі холоди та малу кількість снігу регіон може втратити від половини до трьох чвертей насаджень лози та кісточкових, стверджують фахівці.

Заступник директора однієї з найбільших агрофірм області «Радгосп «Бєлозерський» Віктор Головко каже: «Огляд тисяч гектарів наших виноградних плантацій та шестисот гектарів саду показав, що бруньки на гілках дерев та лозі на 70 відсотках площ виноградників та 60—70 відсотках площ садів загинули. Якщо коренева система вціліла, доведеться проводити досить жорстку підрізку винограду, і щедрого врожаю через це чекати годі».

Песимістичний вердикт винесла й комісія у складі групи вчених з Інституту зрошуваного садівництва НААН України (Мелітополь) та Інституту виноградарства та виноробства імені Таїрова (Одеса).

Як повідомив заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олексій Згірін, експертиза стану насаджень у Каховському, Бериславському та Білозерському районах області дозволила зробити невтішний висновок про загибель плодових бруньок на 96 відсотках абрикосових садів.

Трохи кращі справи з виноградом: на плантаціях з технічними сортами винограду загинуло близько 30 відсотків пагонів лози і майже 60 відсотків пагонів на винограді столових сортів.

Утім, підозри про небезпеку загибелі кореневої системи дерев та винограду не справдилися: незважаючи на лютневі морози, вона зберегла життєздатність. Тому кісточкові й лоза поновлять вегетацію за рахунок «сплячих» пагонів та бруньок. Але щедрого врожаю на кшталт торішнього ми все одно не побачимо.

А власники постраждалих виноградних плантацій вже просять у держави принаймні часткової компенсації зазнаних втрат, хоча рішення про неї ні на регіональному, ні на національному рівні ще не приймалося.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути