chrome firefox opera safari iexplorer

Київ прийматиме чемпіонат світу з фехтування

08 грудня 2010 о 00:00

Києву довірили проведення Чемпіонату світу з фехтування у 2012 році. Відповідне рішення було прийнято на Конгресі Міжнародної федерації фехтування, який відбувся днями у Москві.

Незважаючи на те, що Україна виявилася єдиною країною, що висунула свою кандидатуру на проведення цих змагань, Київ, в якості господаря світового форуму-2012, отримав безсумнівну підтримку світової фехтувальної громадськості. За місто каштанів віддали свої голоси 96 із 100 федерацій, які брали участь у голосуванні. Три федерації проголосували проти і одна утрималася.

Про рішення висунути Київ як кандидатуру на проведення Чемпіонату світу-2012, Україна заявила на Генеральній Асамблеї Міжнародної федерації фехтування, яка відбулася у квітні 2010 року в Баку. 

Для України цей Чемпіонат має особливе значення: у 2012 році боротися за звання чемпіонів світу в командній першості будуть тільки ті види зброї, які не беруть участі в Олімпійських Іграх в Лондоні — жіноча шабля і чоловіча шпага.

Таким чином, Олімпійські чемпіонки Пекіна — шаблістки Ольга Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик та Ольга Жовнір — не маючи можливості боротися в цьому олімпійському циклі за відповідні командні нагороди, зможуть поборотися за медалі світової першості на рідній землі.

Джерело: "1+1"
Розділи: Здорова Спорт в Україні

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути