chrome firefox opera safari iexplorer

Українська школярка запатентувала унікальну комп'ютерну програму

22 березня 2012 о 13:05

Школярка з Донеччини Катерина Поршнева розробила унікальну комп'ютерну програму «Загублений символ» (Lost letter), за допомогою якої можна перевірити знання учнів.

Катя, яка навчається в 11 класі Алчевської інформаційно-технічної гімназії, навіть запатентувала свій винахід. У лютому цього року Держслужба інтелектуальної власності України видала школярці авторське свідоцтво на програму, пише газета «Сегодня».

"Раніше під програму DOS існувало щось подібне, але під систему Windows нічого такого не було. З'явилася оригінальна ідея. Основна робота зайняла близько місяця, а потім вже удосконалювалася ", – розповіла Катя.

«Загублений символ» може працювати як на індивідуальному комп'ютері, так і в локальній шкільній мережі, або ж в інтернеті. За допомогою програми можна перевірити знання з будь-якого предмету – від арифметики до іноземної мови. Запустивши її, учень повинен виконати певне завдання, наприклад: вставити в слова пропущені букви або написати правильне рішення математичного рівняння.

Програма самостійно аналізує відповіді і ставить оцінку, а вчитель отримує вже перевірену роботу. Науковий керівник Каті, вчитель інформатики Наталія Шишова, каже, що оригінальність «Загубленого символу» в тому, що продукт змушує учнів творчо думати в процесі пошуку рішень. За її словами, більшість подібних програм засновані на принципах тестів, тобто вони не дозволяють оцінювати знання об'єктивно, адже правильну відповідь можна просто вгадати.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути