chrome firefox opera safari iexplorer

27 березня: це цікаво знати

27 березня 2021 о 00:08

Є два способи живо зацікавити публіку в театрі: за допомогою великого або правдивого.

Велике захоплює маси, правдиве підкуповує окремих осіб.
Віктор Гюго

Від наших пращурів до нас дійшло таке спостереження: якщо почути грім 27 березня, можна бути впевненим у тому, що літо буде родючим. Якщо ж весною у річках води не добавиться, літо обіцяє бути жарким і сухим.

У народі 27 березня домашніх тварин прийнято було виводити у двір, щоб почистити, оскільки вони в цей час активно линяли (особливо це стосувалося корів і коней). Також приводили в порядок стайні, хліви, міняли підстилку, солому, чистили приміщення від бруду і гною. Прийнято було проводити різні обряди, які, як вірили люди, дозволяли зберегти здоров’я домашніх тварин. Худобі на шию 27 березня вішали обереги, які, згідно з повір’ями, захищають від пристріту.

Вважали, що не можна 27 березня точити ножі, полювати і колоти дрова – накличеш нещастя. Також не можна цього дня дивитися в дзеркало до заходу сонця – до нещастя. Тому дзеркала часто завішували тканиною. Літнім людям 27 березня не потрібно дивитися у дзеркало навіть після заходу сонця – це призведе до швидкої смерті.

Якщо кінь 27 березня спіткнувся – шляху не буде, тому далеку дорогу краще відкласти. Голосно квокчуть кури – буде сварка в родині.

За церковним календарем 27 березня вшановують преподобного Венедикта; святителя Феогноста, митрополита Київського і всієї Руси; благовірного великого князя Ростислава-Михаїла; святителя Євсхимона, сповідника, єпископа Лампсакійського та Феодорівську ікону Божої Матері.

Іменинники 27 березня:
Ростислав, Михайло, Феодосій, Венедикт.

27 березня народились:

1819 – Олексій Заклинський – священик УГКЦ, поет і композитор, державний діяч, депутат Галицького крайового сейму (1870–1876) та австрійського парламенту (1873–1879).

1911 – Михайло Сорока – український дисидент, член ОУН, один із лідерів Кенгірського повстання 1953 року.

1916 – Іван Чиженко – український вчений у галузі електротехніки, доктор технічних наук. Створив наукову школу в галузі вентильно-перетворювальної техніки.

27 березня відзначають:

  • Міжнародний день театру.
  •  

  • День нефролога.

Події 27 березня:

1914 – І. Сікорський на своєму літаку С-6А встановив світовий рекорд швидкості з 4 пасажирами – 106 км/год.

1943 – прийнято постанову про створення літературного музею Тараса Шевченка.

2014 – Генеральна Асамблея ООН підтримала територіальну цілісність України, визнавши Крим і Севастополь її невід’ємними частинами. За відповідну резолюцію проголосували 100 країн-членів ООН зі 194. Проти проголосували 11 країн, 58 країн утрималися, решта не брали участі в голосуванні.

Чи знаєте ви, що:

Найстаріший театр в Україні було збудовано в Харкові у 1789 році, згодом у Києві (1806) та Одесі (1810).

Перший український стаціонарний театр організував у 1906 році М.К. Садовський. Перші вистави він показав у Полтаві, а з 1907 року працював у Києві.

Перший український професійний оперний театр «Музична драма» було відкрито у 1919 році в Києві.

Найбільше «театральне» місто в Україні – Київ, у якому 25 театрів. Щодо областей, то першість – за Одеською – 10 театрів, Львівською – 9, Кримською та Дніпропетровською – по 8 театрів.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...