chrome firefox opera safari iexplorer

Замість станції метро «Іподром» буде «Одеська»

27 березня 2012 о 15:25

Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА підтримала звернення Товариства української мови Київського національного університету імені Т. Шевченка щодо зміни проектної назви станції метрополітену «Іподром» на назву «Одеська».

Про це повідомив член комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київради (КМДА) Олександр Бригинець, повідомляє його прес-служба.

«Є певна традиція, коли на виїзді з Києва знаходиться станція метро, що своєю назвою символізує певний напрямок – Мінська, Чернігівська, Харківська… Тепер буде ще й Одеська, що до того ж пов’язана з Одеською площею, яка знаходиться поруч»,- наголосив О. Бригинець.

Депутат також зауважив, що у зв’язку з бездумними діями влади є сумніви щодо подальшого існування Київського іподрому в цьому місці.

«Ще до війни мій батько зі своїм батьком ходили на цей іподром, що був важливим місцем відпочинку киян. На жаль, роль іподрому в житті міста зменшилась. До того ж, плани його повного знищення витають у повітрі вже не перший рік. Тож, станцію з тим же успіхом можна було б перейменувати в «Колишній іподром», — іронізує О. Бригинець.

Нагадаємо, станція «Одеська» («Іподром») — станція Київського метрополітену, що будується, буде розташована на Куренівсько-Червоноармійській лінії між станціями «Виставковий центр» та «Теремки» біля перетину проспекту Академіка Глушкова і вулиці Василя Касіяна поблизу Київського іподрому.

Заплановане відкриття — в жовтні 2012 року.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути