chrome firefox opera safari iexplorer

У лондонському метро з'явилися станції імені Бубки та Кличка

06 квітня 2012 о 10:02

Прізвища відразу дев'яти видатних українських спортсменів нанесені на карту лондонського метрополітену. Оригінальний путівник підземкою, в якому кожна станція носить ім'я видатного олімпійця, запропонують гостям Ігор-2012, повідомляє Інформаційний центр «Україна-2012».

Іменами олімпійських чемпіонів названа кожна з 361 станцій. Кожна лінія туристичного метро присвячена окремим олімпійських дисциплін.

Усіх гідних, щоправда, уважити не вдалося: на карту не потрапили такі майстри своєї справи, як Борис Шахлін, Яна Клочкова, Інеса Кравець та десятки інших чемпіонів. Україна представлена дев'ятьма спортсменами, чиї імена золотими літерами вписані в олімпійський рух.

Гостей з Північно-Заходу Лондона прийме початкова станція «легкоатлетичної» лінії імені рекордсмена світу у стрибках з жердиною і Друга Євро-2012 Сергія Бубки. На паралельній лінії — станція метальника молота Юрія Сєдих, рекорд якого 25-річної давнини (86,74 м) не побитий і досі.

Найбільше наших співвітчизників, які представляли раніше СРСР, на гімнастичній лінії. Сівши на поїзд на станції «Людмили Турищевої», проїхати «Віктора Чукаріна» і «Ларису Латинініну», можна з однією пересадкою дістатися до «Валерія Борзова».

До Тауерському мосту зручніше їхати через станцію імені «Володимира Куца». Вона — вузлова, і звідси пряма дорога до набережної Темзи, де знаходяться зупинки «Володимира Кличка» і «Олександра Медведя». А до південних воріт британської столиці вас приведе зупинка «Валентин Манкін».

Додамо, що на дев'ятьох наші атлети «зметикували» 29 золотих олімпійських нагород і півсотні срібних та бронзових.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути