chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві відтворять давній звичай святкування Благовіщення

07 квітня 2012 о 09:35

Цього року на день Благовіщення припадає субота перед Вербною неділею.

У таку суботу в давнину у Києві відбувалася молодіжна хода. Семінаристи, студенти збиралися в Георгіївському соборі (він був між Софійським собором і Золотими воротами, у 1934 році знищений більшовиками).

Там відбувався духовний концерт і митрополит благословляв молодь.

Хода йшла з вербовими гілками та свічками, із піснеспівами до Києво–Могилянської академії. В академії їх зустрічав ректор або ж ігумен Братського монастиря. Там також відбувався духовний концерт.

«Цього року ми хочемо відродити цей звичай», — розповідає «Україні молодій» відомий знавець старовини і бард, лідер гурту «Хорея козацька» Тарас Компаніченко.

За його словами, ідею підтримали молодіжні православні братства, громадські організації — «Молода просвіта», туристичний клуб «Скіфи» та музичні гурти.

Хода розпочнеться в суботу о 18.00 від Володимирського собору із зупинками біля кожної церкви: біля Благовіщенської на Золотих воротах, біля Софійського і Михайлівського соборів, Олександрійського костелу, біля церков Пирогощі, Покровської та Миколи Доброго на Подолі і, врешті, церков Києво–Могилянської академії — Благовіщення та Святодухівської, де відбудеться духовний концерт.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...