chrome firefox opera safari iexplorer

Папа Римський відсвяткував своє 85-річчя

17 квітня 2012 о 11:14

Це була Велика Субота і того самого дня, в навечір’я Пасхи, немовля охристили в місцевій парафіяльній церкві. Після закінчення семінарії у Фрайзінгу, 29 червня 1951 року отримав священиче рукоположення. 60-ту річницю цієї події відзначали минулого року. 25 березня 1977 року Папа Павло VI призначив професора богослов’я о. Йозефа Ратцінгера Архиєпископом Мюнхена і Фрайзінга, і 28 травня того ж року він прийняв єпископські свячення, а через місяць Папа підніс його до кардинальської гідності.

1981 року блаженний Іван Павло ІІ призначив його префектом Конґреґації Віровчення, яку він очолював до 2005 року, адже 19 квітня того року кардинали обрали його на Наступника святого Апостола Петра і він взяв ім’я Бенедикт XVI. Через три дні відзначатимемо сьому річницю його понтифікату, – повідомляє «Радіо Ватикан».

Президент України привітав Папу Бенедикта XVI з річницею обрання та 85-річчям: «Ваша Святосте! Від імені народу України та від мене особисто прийміть щирі вітання з сьомою річницею Вашого обрання на Папський Престол.

Роки Вашого Понтифікату яскраво свідчать про невтомну діяльність щодо захисту християнських цінностей, зміцнення миру між народами та поглиблення міжконфесійного діалогу. Хочу особливо відзначити досягнутий за цей час високий рівень співробітництва між Україною та Святим Престолом як у двосторонніх взаєминах, так і в рамках міжнародних організацій.

Дозвольте також привітати Вас, Ваша Святосте, з Вашим 85-річчям та висловити сердечні побажання щедрого Божого благословення у служінні на благо Церкви та усього світу, духовних і тілесних сил на довгі роки життя. З глибокою повагою, Віктор Янукович».

Джерело: ZIK
Розділи: Видатні постаті

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути