chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові гостям Євро покажуть місця Гоголя та Сковороди

14 грудня 2010 о 20:18

Основний акцент при розробці туристичних маршрутів до чемпіонату Євро-2012 Харків зробив на відомі імена — українського письменника Миколи Гоголя та філософа Григорія Сковороди.

Два туристично-екскурсійні маршрути, які пропонуватимуть гостям турніру, проклали у сусідній Полтавщині, де народилися українські класики.

За гоголівським маршрутом, туристам покажуть більше 20 місць, пов’язаних із життям та діяльністю відомого письменника, його родини, з героями творів та часами, у які вони жили. Зокрема, гостям покажуть Державний літературно-меморіальний музей-заповідник Гоголя, історико-краєзнавчий музей та ландшафтний парк у селі Диканька.

Також туристам пропонують здійснити візит до садиби Івана Котляревського та Свято-Успенського кафедрального собору, полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря, Спасо-Преображенської церкви, оглянути будівлю Інституту шляхетних дівчат, пам’ятник миргородським козакам та інше.

Другий маршрут передбачає подорож на батьківщину Григорія Сковороди. Туристам пропонують відвідати Національний літературно-меморіальний музей великого українського філософа, завітати до будинку, де він жив та помер, оглянути парк, філософську алею, могилу та пам’ятник Сковороди.

Нагадаємо, загалом у Харкові розробили 13 туристичних маршрутів до Євро-2012. Туристам запропонують оглянути Харків літературний, мистецький та археологічний, православні святині приймаючого міста, а також маршрути за тематикою «Полтавська битва» та «Поляки у Харкові».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути