chrome firefox opera safari iexplorer

На захист історичних пам’яток у Києві потрібно провести референдум

18 квітня 2012 о 13:56

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що київська влада повинна проводити місцеві референдуми стосовно захисту історичних пам’яток, наприклад, Андріївського узвозу, а не щодо соціальний гарантій.

Як повідомили у прес-службі віце-спікера, про це М.Томенко заявив сьогодні в ефірі телеканалу «1+1».

«Жодна країна світу не має такого прецеденту, щоби проводився референдум з питання, чи підтримує народ покращення життя для себе, збільшення своїх пенсій чи зарплат», — сказав М.Томенко.

За його словами, референдум треба проводити з принципових питань, які турбують всю громаду і з яких влада мусить отримати згоду громадян. «Треба було провести референдум стосовно того, чи підтримують кияни нинішню реконструкцію Андріївського узвозу, за якою знищується стара забудова, а замість неї будуть будуватися будівлі ХХІ століття. Отакий референдум з захисту історії та архітектури був би правильним», — додав він.

«Сьогодні трагедія полягає в тому, що збереженням, реставрацією, реконструкцією історичних пам’яток займаються всі хто завгодно: чиновники, бізнесмени, священики, дилетанти, а насправді нею мають займатися фахівці, які розуміються на українській культурі, реставрації, музейній справі тощо», — зазначив М.Томенко.

На його думку, в Україні відсутня державна політика зі збереження історичної пам`яті. «Ми не повинні поводити себе як арабські чи американські бізнесмени, які змагаються за те, щоб збудувати новіший, вищий, красивіший хмарочос зі скла і бетону. Ми країна з великою історією і для нас важливіше зберегти пам’ятки Київської Русі, козацької доби чи навіть ХІХ століття», — наголосив він.

М.Томенко вважає, що саме через відсутність послідовної та виваженої державної політики і трапилася історія на Андріївському узвозі. «Саме тому для чиновників та бізнесменів виявилося більш правильним збудувати офісний чи торговий центр, аніж зберегти об’єкти старого Києва», — додав віце-спікер.

Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути