chrome firefox opera safari iexplorer

Музей книги і друкарства з нагоди свого 40-річчя організував унікальну виставку

25 квітня 2012 о 10:25

Понад три тисячі експонатів представив Музей книги і друкарства з нагоди свого 40-річчя. Відвідувачам показали справжні музейні скарби, датовані 14-16-м століттями, і відкрили таємницю розпису Троїцької надбрамної церкви. Привітати музей прийшли відомі громадські та творчі діячі.

Столичному музею книги виповнилося 40 років. Своєрідним підсумком праці чотирьох десятиліть стало відкриття виставки музейних скарбів, яка складається із понад трьох тисяч експонатів. Серед них, датовані 14-м століттям рукописні книги латинкою та кирилицею, зразки ефіопського письма та орнаменталістики. Особливу цінність представляють рідкісні європейські видання, зокрема Лицьова Біблія братів Клауберів, видана у середині 18-го століття в Аугсбурзі. Вона існує у єдиному примірнику, який зберігається саме у київському сховищі, зауважила директор музеюВалентина Бочковська.

«Ми показуємо також Аугсбурзьку Біблію Вейгеля, яка була видана у 1695 році. Для Лаври і для музею вона має особливий контекст. Розпис сьогоднішньої Троїцької надбрамної церкви виконаний саме за гравюрами з Біблії Вейгеля, збільшеними та переданими в кольорі», – розповіла директор музею.

Фонд музею складають найкращі видання України

Нині фонд музею налічує понад 60 тисяч предметів, із них 12 тисяч – це графічні колекції. Видавництва України продовжують передавати музею свої кращі видання, які мають історико-культурне значення. Сьогодні сховища поповняться ще кількома десятками цінних книг – подарунками з нагоди ювілею. Серед них Національний атлас України, подарункові видання «Україна й українці» та «Великі українки», рукописи зі сховищ Києво-Печерської Лаври.

Свій подарунок музею зробила й відома поетеса Ганна Чубач: «Я маю велике щастя подарувати музею свою останню книжку «Центурії і великодні дзвони. Прочитаю лише одну маленьку центурію:

Хоч я давно вже сива-сива,
Сумні думки збавляють сну,
А ти кажи, що я красива, 
Що я ще схожа на весну!
Будьте схожими на весну».

До привітань також долучились колеги з сусідніх лаврських музеїв, письменники Борис Олійник та Іван Драч, мистецтвознавець Дмитро Степовик. А представники Міністерства культури нагородили музей почесною грамотою.

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути