chrome firefox opera safari iexplorer

Суд визнав буферну зону Софії Київської особливо цінною

27 квітня 2012 о 11:16

Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення попередніх інстанцій за позовом громадської організації «Громадянська позиція» та киян, підтвердивши факт, що землі в буферній зоні Софії Київської є територією історико–культурної спадщини, а значить — особливо цінними землями.

Про це «Україні молодій» повідомила адвокат Марина Соловйова. «Це значить, що буферна зона Софії внесена в кадастровий план, і без пого­дження Верховної Ради України міськрада не може надавати землі, — зазначила вона. — Перед тим ми виграли дві інстанції, і Головне управління земельних ресурсів, яке подавало касаційну скаргу, відмовилося від неї».

Раніше на користь захисників Києва виніс рішення і Вищий господарський суд. Він лишив у силі рішення столичного господарського, який визнав недійсним виділення землі «Інвестиційно–будівельній групі». Ця компанія веде будівництво на Гончара, 17—23, впритул до Софії Київської, і викликає занепокоєння ЮНЕСКО.

Така раптова благородність Феміди, яку кияни чекали роками, на думку активістів, є «передвиборчим договорняком», і після обрання Олександра Попова мером усе можуть переграти. Однак адвокат Соловйова має надію, що судовим рішенням таки остаточно поставлено крапку, і висловлює припущення, що статус особливо цінних земель встигнуть до виборів надати й Андріївському узвозу.

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути