chrome firefox opera safari iexplorer

Причина повеней на Закарпатті – дороги, якими техніка трелює ліс, — фахівець

18 грудня 2010 о 11:39

Однією з основних причин повеней є численні дороги-волоки у горах, які залишає за собою техніка, що трелює ліс. Такий висновок власних багаторічних спостережень озвучив під час прес-конференції в Ужгороді Штефан Вальо (Словаччина), який будує гірські дороги у Словаччині та Закарпатті.

«Дощова вода по таких лісових дорогах стікає швидко донизу, не затримуючись у ґрунті, і не просочуючись у землю, – сказав Штефан Вальо. – До того ж ці дороги-волоки чимраз стають глибшими. Для прикладу, за кілька місяців один таки ярок, який сягає коліна, може перетворитися в яругу, яка сягатиме вже плеча. Дощова вода щоразу поглиблює такі дороги, і все швидше й стрімкіше потрапляє у річки».

Вихід із ситуації фахівець бачить у рекультивації лісових доріг, оскільки не завжди є можливість для вивозу лісу застосовувати повітряно-трелювальні установки.

Штефан Вальо прибув до Ужгорода на міжнародний семінар «Захист міст та сіл Закарпаття від повеней, засух та кліматичних змін».

Джерело: zik
Розділи: Довкілля Здорова

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути