chrome firefox opera safari iexplorer

Державний кредит на житло може коштувати не 3% річних, а 20%

21 травня 2012 о 08:43

Урядова програма пільгового кредитування житла почала працювати. На сайті Мінрегіонбуду вже є кілька тисяч пропозицій від забудовників у різних регіонах України, йдеться в сюжеті ТСН.

Купити за цією програмою можна лише квартиру в недобудові. Та лише за наявності кількох передумов.

Приміром, аби молодій людині дали пільговий кредит, треба заробляти – на кожного члена родини – не менше, ніж 3,5 тисячі гривень і не більше, ніж 12,5 тисяч гривень. Крім того, учасник кредитної програми має щороку звітувати податковій про свої прибутки, і якщо він почне заробляти більше зазначеної цифри, компенсовувати відсотки за кредитом держава припинить. 

Для подачі заявки потрібно мати довідку про перебування в черзі на квартиру – інакше держава вважатиме, що житло людині насправді не потрібне. Наразі в цій черзі перебуває понад мільйон чоловік, а цього року уряд планує ощасливити 30 тисяч черговиків. Максимальний термін дії програми – 15 років. Надовше пільгові кредити не дають.

Іще один нюанс – розмір помешкання. Сім'я з двох людей може претендувати лише на 40 пільгових метрів. А от сім'я з трьох – вже на 58. Щоправда, на цьому прогресія зупитяється. Далі, скільки б членів сім'ї не було, більше 58 квадратів держава не проспонсорує.

Відсотки справді дуже пільгові: 3% річних у гривні. Схема нібито така: банк видає кредит під 16 відсотків річних у гривні, держава компенсовує 13 відсотків. Тож людина платить лише тіло кредиту + 3 відсотки річних. Фінансовий аналітик із банківським досвідом Ерік Найман каже: банкіри себе не обділять.

«Обов'язкова умова – страхування життя. Вартість страховки може бути вищою та компенсувати частково оцю занижену ставку по кредиту», — попереджає він. «Другий елемент – комісійні. Плюс банки можуть щось іще навигадувати і врешті-решт ставка реальна, котру людина муситиме сплачувати, буде вища 20 відсотків», — вважає аналітик.

Як захистити позичальника від банківських поборів, чиновники не подумали. Але бодай продумали запасний вихід на випадок чергової кризи, бо неприємна історія вже була із «молодіжними кредитами». Під час фінансового коллапсу 2008-го держава припинила компенсовувати людям відсотки, а банки вимагали в людей платити по-повній.

Цього разу відсотки компенсовуватимуть за будь-якої фінансової погоди, запевняють у Мінрегіонбуді.

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути