chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці почали продавати дешеве житло

23 травня 2012 о 09:36

У квітні-травні столичний ринок нерухомості ожив, квартири подешевшали, а в продажі з'явились «вбиті» гостинки та «хрущовки». Ріелтори пояснюють зниження цін підвищенням пропозиції.

У свою чергу збільшення кількості бюджетного житла пов'язують із циклічністю явища, мовляв, час від часу дешеві квартири «вимиваються», потім йде період «накопичення» і насичення ринку, пише «Сегодня».

Високою якістю така житлова площа не відрізняється, але і ціна відповідна — від $ 23 тис. за «вбиту» гостинку. «Якщо на початку року ми не могли знайти нічого дешевше $ 45 тисяч, то зараз є „одинички“ нижче $ 30 тисяч. Звичайно, коли ми подивилися найдешевше житло, були в шоці. Іноді там були відсутні навіть сантехніка та розетки з вимикачами, або квартира взагалі була після пожежі», — розповідають потенційні покупці квартир.

Варто зазначити, що якщо кілька місяців тому серед найдешевших «одиничок» по $ 40-45 тис. були в основному квартири на перших або останніх поверхах, в дуже поганому стані, то зараз за цю ж ціну можна знайти житло і на середніх поверхах, причому з ремонтом. Завдяки тому, що в найдешевшому сегменті знову є з чого вибирати, продажі на «вторинці» набирають обертів.

Приміром, за даними агентства SV Realty, в квітні в Києві було продано 1450 квартир. Це на 580 більше, ніж в березні. На думку ріелторів, в кінці травня і на початку літа кількість угод може знизитися приблизно на 10-20% через початок сезонів відпусток. А якщо спаде активність покупців, продавці будуть змушені активніше знижувати ціни. З

а оцінками ріелторів, середня вартість квартир у червні може знизитися на 1-3% завдяки тим господарям, які будуть робити знижки, щоб швидше продати свої квартири.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути