chrome firefox opera safari iexplorer

В столичному парку Слави створять Алею воїнської слави

23 травня 2012 о 12:46

Верховна Рада ухвалила постанову «Про створення Алеї воїнської слави у парку Вічної Слави міста Києва».

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення у вівторок проголосували 262 із 296 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

В даній постанові передбачено з метою забезпечення достойного увічнення пам`яті загиблих воїнів – визволителів у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років, вшанування безсмертного подвигу ветеранів війни їх мужності і звитяги, збереження та розвитку славних бойових традицій українського народу, посилення патріотичного виховання громадян України, збереження історичної правди, збереження гордості за воїнів-визволителів України від фашистської навали та формування загальнонаціональної єдності створити Алею воїнської слави у парку Вічної Слави міста Києва.

В постанові рекомендовано Кабінету міністрів України у двотижневий термін з дня прийняття цієї постанови створити організаційний комітет зі створення Алеї воїнської слави в парку Слави із залученням представників Міністерства оборони України, Київської міської державної адміністрації, Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України, інших міністерств та відомств, громадських організацій.

Організаційний комітет має визначити порядок створення Алеї воїнської слави, перелік визначних воїнів для увічнення на Алеї воїнської слави та затвердити загальний вигляд пам`ятних знаків (бюстів).

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути