chrome firefox opera safari iexplorer

У столичному парку встановлять пам'ятник журналістиці

06 березня 2013 о 14:28

У столичному парку «Відрадний» відновлять скульптурну композицію, присвячену професії журналіста, під час весняного двомісячника з благоустрою у березні-квітні 2013 року.

Таку відповідь дала КМДА на звернення народного депутата України (фракція «Батьківщина») Олександра Бригинця стосовно належного утримання вищезгаданої скульптурної композиції, яка нині брудна, обписана та захаращена чагарниками.

«Свобода слова в Україні руйнується, тому не дивно, що будь-які символи, які популяризують журналістику, знаходяться в ганебному стані. Сподіваюся, завдяки тиску громадськості нам вдасться змусити владу належно відзначити заслуги цієї професії і до Дня журналіста (6 червня 2013 року) скульптуру та благоустрій навколо неї таки відновлять», – заявив О.Бригинець.

Нагадаємо, ініціатором створення в Києві алеї, присвяченої працівникам ЗМІ, виступило об`єднання «Київзеленбуд». Переможцем у конкурсі на найкращу скульптурну композицію на цій алеї було запропоновано створити постамент із зображенням руки журналіста з мікрофоном. При відкритті скульптурної композиції майданчик біля його підніжжя був засипаний подрібненим білим камінням, що за задумом мало втілювати чистоту журналістських помислів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути