chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрився найбільший за всю історію незалежності мистецький фестиваль

24 травня 2012 о 15:09

У Києві відкрився найбільший за всю історію незалежної України мистецький фестиваль – бієнале Arsenale 2012. У бієнале беруть участь 100 митців з 30 країн світу.

Відкриття українського бієнале Arsenale 2012 – це знакова подія, запевняють митці. Чимало міст проводять власні бієнале і цього року таку традицію започатковано й у Києві. Створюючи цей захід, поставили дуже амбітні цілі, не все вдалось через брак часу, деякі роботи продовжують встановлювати, однак це все одно успіх, ділиться своїми враженнями куратор бієнале Arsenale 2012, англієць Девід Еліот.

Головне – не брендові імена, а індивідуальні роботи
Девід Еліот

«Головне – не брендові імена, а конкретні індивідуальні роботи. Чимало майстрів працювали саме для цього бієнале, щоб зробити його особливим. Створюючи свої роботи, митці показували, як вони бачать минуле, сучасне й майбутнє. І оце мистецьке бачення ми об’єднуємо тут. Тут зібрані близько 200 робіт з усього світу під слоганом «Найкращі часи – найгірші часи», – зазначив Девід Еліот. Це картини, інсталяції, скульптури.

Знайти кошти на організацію такого заходу зараз в Україні важко, адже з меценатством проблеми, та й саме бієнале обійшлась дорожче, ніж розраховували спочатку, каже комісар проекту, генеральний директор Мистецького арсеналу Наталія Заболотна.

«Пропорція фінансування бієнале – 50% державні кошти, а інші 50% – кошти від меценатів, фондів та спонсорські кошти. Ми спочатку заявляли, що цей проект коштуватиме 38 мільйонів. Знайте цю цифру, а хай інше вас не травмує», – каже Наталія Заболотна.
Путін та Медвєдєв на бієнале

На бієнале разом зі своїми роботами приїхало й чимало авторів. Приїхав автор алеї слави, на якій замість імен акторів – фото та імена політиків, росіянин В’ячеслав Ахунов.

Ми теж саме колгоспники – лише у мистецтві
В’ячеслав Ахунов

«Це «Супер старс», алея супер-зірок, де я хотів показати, яке місце займає Путін з Медвєдєвим серед цих людей, які у своєму житті розпочинали війни. Такі бієнале дуже важливі для митців. Я бачу інших художників, як вони працюють. Це обмін досвідом, як колись колгоспники збирались на збори й обмінювались досвідом, так і ми теж саме колгоспники – лише у мистецтві», – зазначив В’ячеслав Ахунов.

У рамках бієнале Arsenale 2012 відбудеться ще чимало освітніх заходів та арт-подій, які триватимуть до 31 липня.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути