chrome firefox opera safari iexplorer

Долю картин, які врятував Возницький, вирішить спільна українсько-польська комісія

01 червня 2012 о 16:14

Долю двох полотен Альтамонте з фондів Львівської національної галереї мистецтв вирішить спільна українсько-польська комісія фахівців. Комісія має вивчити умови для зберігання картин в Олеському замку та в костелі у Жовкві і надати свої висновки.

Остаточне рішення з цього приводу прийме Музейна рада, створена при Міністерстві культури, на розширеному засіданні у Львові.

Про це 1 червня під час наради у Львові повідомив міністр культури України Михайло Кулиняк.

Кулиняк декілька разів запевнив, що його сьогоднішній візит до Львова не мав за мету приймати якісь рішення щодо передачі полотен з фондів Львівської галереї мистецтв до костелу у Жовкві, а лише вивчити це питання у відповідь на звернення міністерства культури Польщі.

«На цьому етапі жодного рішення прийматись не буде. План сьогоднішньої поїздки – відвідати Жовківський костел, зібратися у Львові з польськими та українськими спеціалістами», – зазначив міністр.

Кулиняк зазначив, що під час поїздки почув різні думки щодо можливості передачі картин до Жовкви – від повного несприйняття звернення міністерства культури Польщі до пропозицій пошуку конструктивних рішень.

«Я вважаю, ми жодним чином не порушимо світлу пам’ять Бориса Возницького, якщо ми організуємо спільну комісію, щоб українські і польські фахівці дали вичерпну інформацію щодо умов зберігання цих полотен в Олеському замку і щодо зберігання й експонування їх в костелі у Жовкві», – зазначив Кулиняк.

За словами міністра, до кінця червня у Львові відбудеться засідання Музейної ради, створеної при міністерстві культури. «Коли ми зважимо всі за і проти, зможемо прийняти чітке рішення», – зазначив Кулиняк.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути