chrome firefox opera safari iexplorer

Українські книги здобули п’ять міжнародних нагород

13 червня 2012 о 13:48

Українські книжкові видання вибороли нагороди у п’яти номінаціях IX Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги», що пройшов серед країн СНД у столиці Казахстану Астані.

На конкурс «Мистецтво книги» надійшло 121 видання з десяти країн СНД: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану та України, пише Високий замок.

Книги боролись за першість у семи номінаціях: «Співдружність», «Моя країна», «Книга для дітей та юнацтва», «Культура. Наука. Мистецтво», «Арт-книга», «Надруковано в Співдружності» та «Ґран-прі».

За результатами таємного голосування міжнародного журі українські видання вибороли дипломи у п’яти номінаціях.

У номінації «Арт-книга» дипломом першого ступеня нагороджено книгу видавництва «Грані-Т» «Корабель дурнів» Себастіна Бранта.

У номінації «Співдружність» диплом другого ступеня отримала книга видавництва «Балтія-Друк» «Національний заповідник «Софія Київська».

У номінації «Моя країна» дипломом третього ступеня нагороджено книгу видавництва «Мистецтво» «Василь Лопата. Життя і творчість».

У номінації «Книга для дітей та юнацтва» дипломом третього ступеня нагороджено книгу видавництва «Грані-Т» «Солька та кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової.

А у номінації «Ґран-прі» спеціальним дипломом відзначили книгу Олеся Пошивайла «Опішнянська розписна миска другої половини ХІХ – початку ХХ століття» видавництва «Українське народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні.

«Цього року була сильна конкуренція, – ділиться враженнями від конкурсу член журі «Мистецтва книги», начальник Департаменту видавничої справи Держкомтелерадіо Олексій Кононенко. – Раніше видавці подавали на конкурс усі свої новинки. А цього року відчувалося, що подані книги пройшли жорсткий відбір, видання були справді достойними – і на змістовому, і на поліграфічному рівнях. Приємно, що на цьогорічному «Мистецтві книги» Україна і Білорусь вибороли найбільшу кількість книжкових нагород».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути