chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували книгу автора української гривні Василя Лопати

15 червня 2012 о 14:41

У столиці презентовано книгу автора української гривні, відомого художника й письменника Василя Лопати «Кажу, як на сповіді». 

Здійснило це видання Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

«Кажу, як на сповіді» завершує автобіографічну трилогію автора. Щирий, сповідальний тон вводить читача в коло друзів, яким довіряють найпотаємніші, найінтимніші моменти емоційного та духовного життя письменника.

«Творчість для Василя Лопати – це не ремесло, і не щоденне тиражуваня зробленого, а постійний духовний пошук із чесним поглядом на світ. Тому й не знайдеш у нього жодного натяку на фальш, підробку на догоду комусь», – зазначив під час презентації книги голова «Просвіти» Павло Мовчан.

За його спостереженнями, Василь Лопата дуже любить Україну та всіх, з ким йому доводилося перетинатися у житті. Саме тому письменник не зосереджувався у книзі лише на собі, а згадав велику кількість талановитих людей, охарактеризувавши їх чітко та влучно.

У свою чергу, народний депутат Іван Заєць поділився спостереженням, що автор ніби поспішав, аби розповісти якомога більше у своїй книзі… Водночас, на якості матеріалу це аж ніяк не позначилося.

«Книга Василя Лопати «Кажу, як на сповіді» захоплює з перших сторінок, адже оповідь про насичене подіями життя митця в історичному контексті існування України чергується з роздумами про головне в стосунках людей, пошуки себе і свого місця в цьому непростому й мінливому світі», – зауважив він.

До речі, творчий доробок Василя Лопати налічує понад 700 художніх робіт, а також прозові твори, в яких відтворено майже всі аспекти українського народного життя в його історичній та географічній перспективах.

Його образний світ є глибоко національним, а творчість присвячена трактуванню та глибинному осмисленню історії українського народу від найдавніших часів до сучасності.

Павло Мовчан запевнив, що найближчим часом усі твори Василя Лопати будуть видані в одному або двох томах.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути