chrome firefox opera safari iexplorer

Скандальну виставку у Києві закрили без причини?

21 червня 2012 о 11:07

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі стверджує, що не закривала виставку «Апокаліпсис і Відродження» в «Шоколадному домі».

Про це йдеться в повідомленні комісії, яке цитують Ukranews.

«Рішення про демонтаж виставки є для Нацкомісії несподіваним і незрозумілим», — наголошується в повідомленні.

Комісія спростувала інформацію про те, що виставка була закрита за її постанови.

При цьому вона зазначила, що дійсно перевіряла експозицію на виставці на предмет її відповідності вимогам закону про мораль і знайшла порушення.

«Причиною реагування на утримання цієї виставки стало звернення в кінці травня в комісію якоїсь громадянки, яка, переживаючи про імідж Україні напередодні Євро-2012, поділилася своїми враженнями про виставку», — йдеться в повідомленні.

«Комісія виявила, що в Дитячій картинній галереї демонструється 8-серійний анімаційний фільм „Акт“, який містить еротичні зображення і вульгарно-натуралістичні, антиестетичні сцени статевого акту», — відзначили у Нацкомісії.

«Що згідно ст. 1 Закону України „Про захист суспільної моралі“, відноситься до продукції порнографічного характеру, виробництво та обіг якої в Україні заборонено», — уточнюється в повідомленні.

Про порушення комісія повідомила Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ у Києві та Київській міськдержадміністрації. Проте комісія зазначила, що їй невідомо, яке рішення прийняли ці чиновники.

Як відомо, виставка «Апокаліпсис і Відродження» в «Шоколадному домі» проходила в рамках бієнале сучасного мистецтва Arsenale-2012.

Вона відкрилася 15 травня і повинна була проходити по 27 липня, однак її демонтаж почався вже 14 червня.

3 травня

Інші дати
Народився Микола Яковченко
(1900, м. Прилуки, Чернігівська область – 1974) - український актор театру та кіно. З 1928 року грав на сцені Київського театра імені Івана Франка. Головні ролі - Бублик, Довгоносик («Платон Кречет», «В степах України»), Пеньйонжка («Мартин Боруля»), Лящ («Останні»), Оверко («Фараони»), Распер («Ділок») та інші.
Розгорнути