chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають День дружби і єднання слов'ян

25 червня 2012 о 10:59

Це свято було засновано в 90-х роках ХХ століття  для того, щоб різні гілки слов'янських народів пам'ятали про своє історичне коріння, прагнули зберегти свою культуру і багатовіковий зв'язок один з одним, передає УНН.

Першими державами, які зробили серйозні кроки в цьому напрямку, стали Росія і Білорусь: вони підписали ряд угод про взаємне співробітництво на рівних умовах.

Найбільш широко ця дата відзначається у трьох країнах — в Україні, Росії та Білорусі.

Як відзначається в офіційних привітаннях глав цих держав, це воістину народне свято, що йде від загального коріння, культурних традицій і звичаїв наших народів.

Слов'яни -  українці, росіяни, білоруси, поляки, чехи -  складають основну частину населення Європи.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути