chrome firefox opera safari iexplorer

На Трьохсвятительській не буде музею імені Марчука

03 липня 2012 о 09:43

Комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала проект рішення Київради «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «САС» на вул. Трьохсвятительській, 4-д в Шевченківському районі Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального культурного центру «Музей художника І.Марчука», апартаментів і ТП».

Про це повідомила прес-служба голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Я не проти будівництва музею Марчука, більше того, я не проти, щоб його побудували саме там. Але за умови, що це буде музей, який будуватиме держава, тому що той варіант, який є сьогодні — побудувати замість туалету апартаменти з вбудованим музеєм — це халтура. Це теж саме, як колись хотіли побудувати торгово-офісний центр з вбудованим музеєм історії Києва на Інститутській. Кожного разу, коли нам говорять, що це буде щось з вбудованим музеєм — це означає, що буде щось і куточок Марчука. Тому ми це не підтримали», — розповів О. Бригинець.

Депутат зазначав, що клопотання товариства відповідно до закону не може бути задоволено, оскільки територія парку-пам'ятника садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Володимирська гірка» є особливо цінною землею, виділяти яку можна тільки з дозволу Верховної Ради України.

Крім цього, Володимирська гірка входить до буферної зони Софії Київської, тому будь-яке будівництво на ній можна починати тільки після надання на це згоди ЮНЕСКО.

«Рідна країна»

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути