chrome firefox opera safari iexplorer

Киянам готують нову систему паркування – без паркувальників і зі штрафами

03 липня 2012 о 09:49

За три роки влада планує обладнати 300 тисяч паркомісць, забрати з вулиць всіх паркувальників, замінивши їх паркоматами і камерами.

Про це пише Сегодня, посилаючись на Програму «Єдиного паркувального простору Києва», яку планують затвердити до кінця літа, а реалізувати всі її пункти — до кінця 2015 року.

Оплачувати стоянку водії зможуть тільки карткою, а тих, хто не сплав, відстежуватимуть контролери на камерах відеоспостереження.

Вони ж зможуть штрафувати недобросовісних водіїв на 221 грн.

За словами голови транспортної комісії Київради Дмитра Олійника, зараз програма паркування перебуває на узгодженні в главку транспорту.

«Сьогодні ми її розглянемо. Програма допоможе позбутися від трьох наболілих проблем. Перша — вічні пробки, які утворюються через брак парковок і того, що водії кидають свої авто прямо на проїжджій частині. Друга — відсутність перехоплюючих паркінгів біля метро, де б водії змогли залишати машини, а далі їхати в метро. Третя — проблема культури оплати парковки, коли люди не хочуть платити за стоянку», — сказав він.

За словами Олійника, кількість паркомісць виросте з 70 тисяч до 300, чого цілком достатньо для 1,2 мільйони зареєстрованих у Києві машин.

Паркінги організують як на проїжджих частинах, тротуарах, так і на окремих територіях, пошук яких вже ведеться.

Крім давно обіцяних перехоплюючих паркінгів на станціях метро «Академмістечко», «Святошин», «Сирецька», «Червоний Хутір», «Героїв Дніпра», «Нивки» будуть ще багатоповерхові висотні (на вул. Грінченка, 3-а) і підземні стоянки в центрі: на вул. Прорізна (від Хрещатика до вул. Пушкінська) та Хрещатику (від вул. Інститутська до пл. Європейська), обіцяють у Київраді.

Паркувальників, як планує влада, більше не буде, а на всіх без винятку паркінгах будуть стояти паркомати, не схожі на ті, що працюють зараз.

«На них треба буде розраховуватися по безналу, тобто карткою. Можливо, це буде єдина транспортна картка, соціальна картка або карта, схожа на проїзний у метро, з якої паркомат зможе автоматично знімати плату за парковку автомобіля», — сказав перший заступник директора КП «Київтранспарксервіс» Денис Солобаєнко.

Старі паркомати (їх у Києві встановили 53) міняти на нові не будуть — в них тільки замінять програмне забезпечення, і паркомат зможе теж розраховувати без готівки.

«Ідея стягувати плату за парковку по безналу виникла через те, що багато водіїв відмовляються платити паркувальникам, вважаючи, що вони покладуть гроші собі в кишеню», — сказав Солобаєнко.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути