Чотирнадцять українських вишів залишилися без ліцензій на надання освітніх послуг з формулюванням «за численні порушення ліцензійних умов».
Перелік таких навчальних закладів на прес-конференції озвучив голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко.
Повністю анульовані ліцензії 11-ти вищих навчальних закладів:
— Український фінансово-економічний інститут (Київ)
— Київський інститут соціальних та культурних зв'язків ім. Святої княгині Ольги (Київ)
— Інститут екології та медицини
— Міжнародний медичний коледж
— Рівненський інститут ПрАТ Вищий навчальний заклад Міжрегіональна академія управління персоналом
— Західнодонбаський інститут економіки та управління
— Коледж Західнодонбаського інституту економіки та управління
— Скадовське відділення кримського факультету Східноукраїнського національного університету ім. Даля
— ВУЗ Товариство сприяння обороні України «Донецький коледж радіоелектроніки та управління»
— Київський університет Східний світ
— Київський університет Східний світ для відокремленого структурного підрозділу Київський педагогічний коледж східних мов.
Частково анульовані ліцензії трьох вищих навчальних закладів:
— Львівський інститут менеджменту (бакалавр «Управління персоналом і економіка праці», магістратура «Маркетинг»)
— Київський славістичний університет (анульована підготовка за напрямами «Економіка підприємства», «Фінанси і кредит», «Менеджмент»)
— Київський економічний інститут менеджменту (більше не готує молодших спеціалістів за спеціальностями «Фінанси і кредит», «Комерційна діяльність» і «Ресторанне обслуговування»).
Гончаренко нагадав, що, згідно з чинним українським законодавством, ці вищі навчальні заклади зможуть відновити ліцензію та освітню діяльність тільки через рік, подавши в установленому порядку новий пакет документів для проведення ліцензування напрямів і спеціальностей. «Тому майбутнім абітурієнтам слід звернути особливу увагу на перелік таких навчальних закладів», — сказав він.
Державна інспекція навчальних закладів радить абітурієнтам перевіряти не тільки наявність ліцензії у ВНЗ, а й сертифіката про акредитацію; з'ясувати інформацію про обсяги прийому за державним замовленням на підготовку фахівців з обраної спеціальності; запросити у ВНЗ довідку про його внесення до Єдиного реєстру вищих навчальних закладів; простежити, чи є у відкритому доступі всі вищевказані документи вузу.
В цілому, з вересня 2011 року по червень 2012 року Державна інспекція навчальних закладів провела перевірку 105 вузів, з них 64 (61%) — державної та комунальної форм власності, 41 — приватної.
У липні-вересні цього року інспекція перевірить діяльність 33 вузів в десяти регіонах України.