chrome firefox opera safari iexplorer

У Житомирі активісти захищали українську мову

10 липня 2012 о 08:59

У Житомирі в акції на захист української мови взяли участь близько 500 осіб, зокрема, вчені, викладачі вишів, депутати облради від опозиції.

Як передає кореспондент УНІАН, мітинг відбувся за ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови.

Учасники акції на Майдані Корольова біля Житомирської облдержадміністрації розгорнули плакати з гаслами: «Мова — мати єдності!», «Захистимо мову, захистимо Україну!» і скандували: «Банду — геть!».

Організатори роздали учасникам акції наклейки на одяг у формі сердечка з надписом «Серце мови — серце нації!», газети та листівки.

Оскільки з учасниками акції представники влади не зустрічалися, протестувальники закликали керівників Житомирської облдержадміністрації висловити свою позицію з мовного питання, якою б вона не була.

Викладачі житомирських вишів читали вірші українських та російських поетів Олександра Олеся та Володимира Маяковського.

Також під час мітингу було зібрано кілька сотень підписів громадян під вимогою проведення позачергової сесії облради з мовного питання.

Акція завершилася спільною молитвою за Україну та збором підписів за проведення позачергової сесії Житомирської обласної ради з мовного питання.

***

Як повідомляв УНІАН, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», що спричинило хвилю протестів по всій Україні.

Ухвалений закон, котрий набуде чинності після підписання Президентом, дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, щонайменше 10% жителів яких розмовляють цією мовою.

Розділи: Суспільство

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути