chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Одесі відбудуться прем'єри найбільш актуальних фільмів кіносезону

16 липня 2012 о 15:10

16 липня на Одеському кінофестивалі відбудуться гала-прем'єри одних із найбільш актуальних фільмів поточного кіносезону: фільму Любов Міхаеля Ханеке, який переміг на Каннському МКФ, і Римські пригоди Вуді Аллена.

Фільм-володар Золотої пальмової гілки МКФ в Каннах 2012 — Любов австрійського режисера Міхаеля Ханеке буде показаний о 16.00 в рамках програми Фестиваль фестивалів.

Прем'єра Римських пригод Вуді Аллена відбудеться о 23.30 у Фестивальному палаці.

Крім того, 16 липня о 19.00 червоною доріжкою Фестивального палацу пройде режисер Філ Волькен, продюсер Володимир Аленіков та актор Майкл Медсен, які представлять фільм Голлівудське сміття — історію про водіїв сміттєвоза, які знайшли статуетку Оскара в голлівудському смітті. А о 14.00 в прес-центрі Фестивального палацу відбудеться прес-конференція творців фільму. Учасники: актор Майкл Медсен, продюсери Володимир Аленіков та Аліна Шрайбман, режисер Філ Волькен.

У цей же день з ініціативи міжнародного дитячого фонду UNICEF в дитячому будинку Дорога до дому пройде показ нового проекту Ахтема Сейтаблаєва Чемпіони з підворіття, який розповідає про перемогу збірної українських безпритульних у міжнародному чемпіонаті з пляжного футболу. Історія заснована на реальних подіях. Фільм про футбол як спосіб соціальної адаптації представлять виконавець головної ролі Олексій Горбунов і реальний прототип його героя. Гості фестивалю зможуть подивитися фільм на наступний день о 19.00 (фестивальний центр Батьківщина).

О 21.15 у Фестивальному палаці фільм-учасник міжнародної конкурної програми ОМКФ — Остання іскра життя Алекса де ла Іглесія.

О 18.00 на червону доріжку фестивального центру Батьківщина вийде український кінорежисер Олександр Шапіро з прем'єрою свого нового фільму Апартаменти.

О 20.00 у фестивальному центрі Батьківщина в рамках програми російського кіно буде показаний фільм Жити, знятий одним із найяскравіших представників нової хвилі російської драматургії Василем Сигаревим. У фільмі йдеться про людське терпіння у безнадійних життєвих ситуаціях. Прес-конференція творчої групи пройде о 15.00 в прес-центрі Фестивального палацу.

О 16.00 у Фестивальному палаці відбудеться прес-конференція Тодда Солондза. Після прес-конференції, о 17.30 режисер проведе творчу зустріч зі студентами Літньої кіношколи в синьому залі фестивального центру Батьківщина.

О 21.30 на Ланжеронівському узвозі відбудеться показ фільму-учасника спеціальної програми фестивалю Гете! німецького режисера Філіпа Штельцля, головну роль в якому зіграв член міжнародного журі Олександр Фелінг.

Нагадаємо, що третій Одеський міжнародний кінофестиваль відкрився 13 липня і проходитиме до 21 липня. У програмі — кінопрем'єри, зірки на червоній доріжці, кіноперформанси під відкритим небом і живе спілкування з метрами кінематографу.

Конкурсна програма складається з двох конкурсів - Міжнародного та Національного. Починаючи з цього року, глядачі самі визначають, кому дістанеться Гран-Прі фестивалю у рамках головного Міжнародного конкурсу. Переможця Національного конкурсу обере журі.

У рамках фестивалю будуть показані фільми-призери міжнародних фестивалів класу А, серед яких — Любов Міхаеля Ханеке (Золота пальмова гілка), Полювання Томаса Вінтеберга (Приз за найкращу чоловічу роль, нагорода Екуменічного журі), переможець Берлінале — Цезар повинен померти братів Тавіані (Золотий ведмідь), а також володар Гран-прі Санденса — Звірі дикого півдня Бена Зайтліна і головний призер фестивалю в Роттердамі — Кліп Майї Мілош.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...