chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині у 150–літній хаті облаштують новий музей Шевченка

17 липня 2012 о 16:07

Сто тисяч гривень виділила Черкаська обласна рада для нового музею Тараса Шевченка, який планують облаштувати в селі Мошни Черкаського району. Там дотепер збереглася стара глиняна хата (їй 150 років) міщанина Нагановського, який тримав у селі заїжджий двір і де влітку 1859 року гостював Тарас Шевченко.

Нині будинком, площа якого 70 квадратних метрів, володіє жителька Мошен — 72–річна Марія Гончар. Хата з голубими віконницями перейшла до неї у спадок від матері, але свого часу це помешкання у Нагановського купив ще її дід. У цій хаті — кілька кімнат, є двір і 16 соток землі.

Як розповідає сільський голова Мошен Антон Чорновол, ще в 1939 році у світ вийшла поштова листівка, яка розповідала про те, що у цій хаті бував Тарас Григорович. Тепер на ній розміщено іменну табличку. За словами черкаського «губернатора» Сергія Тулуба, нині відбувається процедура викупу цього будинку і незабаром розпочнеться його реконструкція, а до 200–річчя з дня народження поета там уже буде відкрито музей.

До речі, серед заходів до відзначення двохсотлітнього ювілею Кобзаря —будівництво Тарасової церкви в Каневі (нині ведуть роботу над її ескізами), відновлення резиденції пана Енгельгардта у Будищі Звенигородського району, у якого козачком був малий Тарас.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути